“Kujdes”, i ftohti polar “godet” Shqipërinë, temperaturat në ditë në vijim në -16°C

Situata meteorologjike ditët e ardhshme parashikohet e veçantë pasi në të gjithë rajonin do zbresin masat e ftohta e të acarta polare...

LAJM I FUNDIT/ Ministrja Kushi del në njoftim: Nga java e ardhshme…

Mesazhi i Kushit: Të dashur nxënës, mësues dhe prindër!Dua t’ju njoftoj se sot në MAS kemi marrë një vendim të rëndësishëm që...

E rëndë në Shqipëri/ Gjendet e ngrirë në bahçen e shtëpisë nëna e 5...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sarandë pasi një grua e pajetë u gjet mëngjesin e sotëm në Cuk. Ajo është...

M bytja e fëmijës në kopshtin privat, vjen lajmi i rëndë për edukatoren që...

Specialistët për Hetimin e K.rimeve në Komisariatin e P.olicisë Fier nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier, a.rrestuan shtetasen R. B.,...

Frikë nga një a tentat i paralajmëruar? Alibeaj futet në seli i rrethuar nga...

Në selinë PD, ka vazhduar mbërritja e figurave zyrtarëve dhe të anëtarëve të kryetarëve të degëve dhe të kryesisë. Në pamjet e...

Qeveria Rama merr vendimin më të fundit/ “Nesër në të gjithë Shqipërinë nis…

“Të dashur nxënës, shpresoj të keni kaluar festa e pushime të gëzuara, e të keni mbledhur plot energji që nesër t’u riktheheni...

P olicia jep Njoftimin urgjent: Në orën 19:45 këto akse do bllokohen

P.olicia e Tiranës, plan masash për ruajtjen e rendit dhe sigurisë para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipeve...

Lajm urgjent/ Gjykata e Lartë merr vendimin b ombë për Ish-ministrin Fatmir Mediu

Dosja Gërdeci është shqyrtuar sot nga Gjykata e Lartë e cila ka rrëzuar rekursin e ish-Ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu kundër vendimin...

Lajm b ombë/ Nisin hetimet ndaj ish-presidentit, zbulohen a kuzat e forta ndaj tij

Kanë nisur hetimet ndaj ish-presidentit Poroshenko pasi a.kuzohet për tradhëti. Byroja Shtetërore e Hetimeve ka thënë më 20 dhjetor...

Do mbyllet serisht kufiri me Greqin? Kushti i ri për të kaluar doganën

Ministria e Shëndetësisë në Greqi njoftoi sot se të gjithë personat që do të hyjnë në vend nga data 19 dhjetor ora...

Lajmet e fundit

Me te klikuarat