Gjellë me kunguj të njomë

Përbërësit: 1 qepë e thatë 3 qepë të njoma 350 gr mish i...

Si të përgatisni llokume me portokall në shtëpi, ju duhen vetëm pak minuta

Një recetë shumë e thjeshtë dhe e shëndetshme gjithashtu është edhe ajo e llokumeve me portokalle. Përgatiten shumë lehtë dhe shija nuk...

Pesë ushqime shqiptare për të mos u humbur

Ashtu si me shumë vende të Ballkanit, Shqipëria është një vend që është relativisht i pazbuluar nga udhëtarët. Jo vetëm vendi është...

Trileçe Shtëpie, Ëmbëlsi e Parezistueshme – Si Ta Përgatisni

Një ëmbëlsirë klasike e lehtë, shumë e dashur për shqiptarët, gosti fisnike për miqtë, fantastike për festat është Trileçe.

Ja si ta gatuani gjelin e detit sipas recetës së këngëtares Nertila Koka: Do...

Sot, me gjithë propozimet që shohim në internet, e kemi të vështirë të zgjedhim cila është receta e duhur, sidomos për gatime...

Japrak me Gjethe Rrushi – Shije Fantastike e Tradites

Japraket tashme jane tradite e guzhines shqiptare. Zakonisht ato behen ne kete stine sepse tani eshte dhe momenti i celjes se gjetheve...

Lajmet e fundit

Me te klikuarat