Home Menyre Jetese Edi Rama: Më dërguan SMS nga Brukseli, ja çfarë më pyetën ...

Edi Rama: Më dërguan SMS nga Brukseli, ja çfarë më pyetën ne lidhje me protesta…

123
0

Kryeministri Edi Rama i shkuar edhe më tej fabulës së vjetër të armiqve të jashtëm në protestat që po mbahen kundër rritjes së çmimeve.

Në një bashkëbisedim me ndjekësit e tij në Facebook, Rama tha se këto tubime kanë krijuar shqetësim në Bruksel .


“Më ka ardhur një mesazh nga Brukseli ku thotë: “Po ndjekim me shqetësim zhvillimet në Tiranë, a keni informacion kush po qëndron pas protestave”.

Kjo ka sjellë telashe dhe vështirësi. Kjo që po ndodh me çmimet mund të jetë vetëm fillimi dhe Rusia ka shpresë të madhe te protestat ekonomike nëpër vendet e NATO-s” – tha Rama .