Home Menyre Jetese Gjyqtarit qe dha vendimin per statusin e Berishes i ndodh...

Gjyqtarit qe dha vendimin per statusin e Berishes i ndodh e papritura

197
0

Inspektoriati i lartë i Drejtësisë ka nisur hetimet për gjyqtarin Agron Zhukri i cili dje regjistroi statutin e Komisionit të Rithemelimit të Sali Berishës .


Më herët, ishte kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj i cili e cilësoi si një vendim skandaloz dhe theksoi se do bëjnë kallëzim penal ndaj gjyqtarit për shpërdorim detyre