Home News Kthesa drastike e motit! “Topi” i akullt i dëborës g odet Ballkanin,...

Kthesa drastike e motit! “Topi” i akullt i dëborës g odet Ballkanin, ja ç’pritet të ndodhë

196
0

Sipas Sakis Arnaoutoglou, në orët e ardhshme reshjet e shiut që ndodhin në veri të vendit pritet qe të kthehen në reshje bore gjatë natës.

Të premten rënia e temperaturës do jetë e dukshme, ndërsa reshje të përkohshme bore priten në vendin qendror dhe verior .

Të shtunën (19/3) pritet të krijohet një mot i paqëndrueshëm dimëror që do krijohet për shkak të një “topi” të ftohtë ajri që do të kalojë në vend.