Home Menyre Jetese Meterologia zbulon DATAT kur do të bie dëborë në Tiranë dhe gjithë...

Meterologia zbulon DATAT kur do të bie dëborë në Tiranë dhe gjithë Shqipërinë

574
0

Ditët në vijim pritet që moti të na suprizojë me temperaturat duke na servirur deri në 4 gradë celcius më shumë në vendin tonë.

Mirëpo, duke filluar nga java e ardhshme sërisht do kthehet moti i ftohtë dhe temperaturat më poshtë se -10°C.

Meterologia, Tanja Porja ka thënë se gjatë këtij muaji dëbora do prekë Shkodrën dhe Lezhën. Ajo tha se shanset janë shumë të mëdha që gjatë periudhës 17-25 Janar, Tirana dhe Durrësi të preken nga reshjet e dëborës.

Zona e cila ka më pak mundësi të preket nga reshjet e dëborës është zona poshtë Fierit deri afër Sarandës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here