Home News Meterologu, Hakil Osmani tregon kthesën e madhe që do marrë moti

Meterologu, Hakil Osmani tregon kthesën e madhe që do marrë moti

126
0

reshjet. Kryesisht fillojne nga dita e mërkurë dhe deri ditën e premte pritet të kemi reshje jo vetëm në zonat veriore, por i gjithë territori .

Temperaturat e ajrit do kenë një rënie me 1-2 gradë celcius, kryesisht në mesditë.

Vetëm në zonat e thella malore pritet të kemi prezente reshjet e pakta të dëborës.

Pritet që muaji mars të mbyllet me temperatura normale të këtij muaji, por dhe me prezencën e reshjeve.


15 ditëshi i parë i prillit do jetë në temperaturat 19-20 gradë dhe reshjet do jenë gjithashtu prezente.

Ndërsa pjesa e dytë e muajit do te sjelle pranverën e vërtetë me temperatura 20-21 gradë.