Home Menyre Jetese Ndahet nga jeta aktori i madh shqiptar, s’e fitoi dot b etejën...

Ndahet nga jeta aktori i madh shqiptar, s’e fitoi dot b etejën ndaj Covid(FOTO)

166
0

Është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare aktori i njohur i humorit shqiptar, Arben Shaka. Ai s’e ka fituar dot b.etejën ndaj Covid, ndërsa lajmin e kanë ndarë në rrjetet sociale fëmijët e tij.

Arben Shaka ka patur një fat qe e ka ndjekur gjate 30-vjeteve te karrierës se tij. Pjesëmarrja në filma ishte shkas i daljes në skenë me sukses dhe as qe e mendonte që do ta merrnin kaq shpejt për të xhiruar në ndonjë film. Prirjet e artistit Shaka ishin kryesisht për pantomimën aktoriale dhe kupletet muzikore