Home News Shkollat tre ditë mbyllur, Ministrja jep lajmin e rëndësishëm për prindërit: Njëri...

Shkollat tre ditë mbyllur, Ministrja jep lajmin e rëndësishëm për prindërit: Njëri prej tyre do të…

160
0

Nisur nga vendimi i fundit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24 – 26 janar për shkak të kushteve të vështira atmosferike, nisur edhe nga eksperiencat e mëparshme ku me vendim të Këshillit të Ministrave njëri nga prindërit me fëmijë të mitur lejohet të qëndrojë në shtëpi pa pasoja administrative dhe financiare, i njëjti vendim do të aplikohet përsëri edhe gjatë javës së ardhshme,bën me dije Ministrja e Arsimit Evis Kushi nëpërmjet një statusi në ‘Facebook.